Conway Kitchen Stool
Black
Extra 20% off selected items with code GRAND20
Colour: Black
Stool type: Kitchen Stool - 65cm
Stool type guide
Cult Trade offers commercial & hospitality customers more!
Keep a low profile with the smooth Conway metal kitchen stool with black seat. The sleek design features black metal frame and a sleek, curved seat with a low back. A practical option, this stylish modern stool is low maintenance and durable. Works perfectly in modern and contemporary kitchens and home bars.
| Product Dimensions: | H 76 x W 45 x D 46 cm |
| Seat Height: | 65 cm |
| Product Weight: | 4 kg |
| Seat & Frame Colour: | Black |
| Seat Material: | Plastic |
| Frame Material: | Metal |
| Assembly Information: | Legs to be fitted |
| Care Advice: | Dust using a clean, dry, lint-free cloth. |
| EAN: | 5056474492815 |
We offer a variety of stool sizes to suit your needs. Discover what makes each stool unique below.