Raphael 2 Drawer Wooden Desk
Walnut
Colour: Walnut
Cult Trade offers commercial & hospitality customers more!
To declutter and organise in style, the ribbed drawers of the Raphael Wooden Desk makes a serious statement. Finished in a walnut veneer, this desk is both suitable to use for home offices and as a bedroom dressing table.
| Product Dimensions: | H 75 x W 120 x D 60 cm |
| Additional Dimensions: | Drawer Size H 7 x W 51 x D 33cm |
| Product Weight: | 33 kg |
| Table Top & Leg Colour: | Walnut |
| Table Top & Leg Surface: | Walnut Veneer |
| Table Top & Leg Material: | Engineered Wood |
| Leg Surface: | Walnut Veneer |
| Storage: | Yes |
| Features: | 2 x Drawers |
| Assembly Information: | Full Assembly Required |
| Care Advice: | Dust using a clean, dry, lint-free cloth. |
| EAN: | 5056804303392 |