Conway Kitchen Stool
Vintage Tan Faux Leather & Black
Cult Outlet Stock - Please note this product has been reduced in price as it cannot be sold as new. It might be a unwanted customer return or have visible marks, dents, scratches and/or faded colour but overall still in structurally good condition.
Cult Trade offers commercial & hospitality customers more!
Keep a low profile with the Conway Metal Kitchen Stool with vintage tan faux leather seat. The sleek design features black metal frame and a sleek, curved seat with a low back. A practical option, this stylish modern stool is low maintenance and durable. Works perfectly in modern and contemporary kitchens and home bars.
| Product Dimensions: | H 76 x W 45 x D 46 cm |
| Seat Height: | 66 cm |
| Product Weight: | 4 kg |
| Seat Colour: | Vintage Tan |
| Seat Material: | Faux Leather |
| Frame Colour: | Black |
| Frame Material: | Metal |
| Crib 5 Certified: | Yes |
| Assembly Information: | Legs to be fitted |
| Care Advice: | Dust with a dry lint-free cloth, and vacuum using a nozzle attachment. |
| EAN: | 5056804313568 |