Madison Set Of 2 Round Nesting Coffee Tables
White Marble & Brass
Cult Outlet Stock - Please note this product has been reduced in price as it cannot be sold as new. It might be a unwanted customer return or have visible marks, dents, scratches and/or faded colour but overall still in structurally good condition.
Cult Trade offers commercial & hospitality customers more!
The Madison nesting coffee tables are a must for the home when you need space-saving solutions with a Art Deco twist. The metal in a brushed brass finish with a white marble top - the Madison is compact and easy to move around any space within your home.
Each handcrafted piece of marble is from the mountains of Rajasthan, India, with naturally occurring texture, pattern, and colour. These variations should be seen as part of the beauty of the design that makes this a truly one-of-a-kind piece.
| Product Dimensions: | H 45 x Dia 75 cm |
| Size: | Small |
| Additional Dimensions: | Small H 38 x W 55 x D 55cm |
| Product Weight: | 37 kg |
| Table Top & Leg Colour: | Brass |
| Table Top Material: | Marble |
| Shape: | Round |
| Assembly Information: | Partial Assembly Required |
| Care Advice: | Dust using a clean, dry, lint-free cloth. Use coasters for extra protection. |
| EAN: | 5055853735291 |