Etienne Carver Dining Chair
Grey
Colour: Grey
Cult Trade offers commercial & hospitality customers more!
For refined style that is suitable for outdoor use, the Etienne Tub Chair is a comfortable and robust seat for pubs, cafes, and restaurant terraces. With a sturdy aluminium frame and weather-resistant resin weave shell in a subtle grey hue with seat cushion for that extra comfort.
To enquire further, click ENQUIRE NOW or email us at trade@cultfurniture.com. Your request will be sent straight to our specialist Trade Team. We will be able to give you an accurate quote based on the ideal quantity you require, and speed of delivery.
| Product Dimensions: | H 77 x W 57 x D 65 cm |
| Seat Height: | 47 cm |
| Armrest Height: | 69 cm |
| Product Weight: | 5 kg |
| Seat & Frame Colour: | Grey |
| Seat Material: | Resin Weave |
| Frame Material: | Metal |
| Additional Information: | Minimum order quantity of 5 |
| Assembly Information: | No Assembly Required |
| Care Advice: | Dust using a clean, dry, lint-free cloth. |
| Suitable For: | Outdoor |
| EAN: | 5056474492938 |
Please use the form below to contact our Client Advisors with your request. Alternatively you can contact us here.