Raphael Wooden TV Stand
Oak
Extra 20% off selected items with code GRAND20
Colour: Oak
Cult Trade offers commercial & hospitality customers more!
Say hello to your TV’s new BFF. This light wood TV unit isn’t just furniture—it’s a whole vibe. With bold, large ribbed doors that bring texture and character, it’s the kind of piece that makes your living room feel instantly more pulled together and way more organised with plenty of storage space. What's more, the shelving is adjustable.
| Product Dimensions: | H 55 x W 120 x D 42 cm |
| Additional Dimensions: | Storage Space H 40 x 120 × 42cm |
| Product Weight: | 36 kg |
| Frame Colour: | Oak |
| Frame Surface: | Oak Veneer |
| Frame Material: | Engineered Wood |
| Table Top Colour: | Oak |
| Table Top Surface: | Oak Veneer |
| Table Top Material: | Engineered Wood |
| Cable Management: | Yes |
| Features: | 2 x Doors, 2 x Shelves |
| Additional Information: | Adjustable Shelving |
| Assembly Information: | Full Assembly Required |
| Care Advice: | Dust using a clean, dry, lint-free cloth. |
| EAN: | 5056804303309 |