Roanne 2 Drawer Bedside Table
High Gloss Burgundy
Colour: High Gloss Burgundy
Cult Trade offers commercial & hospitality customers more!
The curved Minimaluxe design of the Roanne Burgundy Red Bedside Table is colour-blocking made easy. The high-shine burgundy finish reflects light and shadow beautifully, adding a welcome contrast in texture. With 2 spacious push-in drawers and elevated cylindrical feet for a sleek and 70s-inspired style. Instant attitude. Zero effort.
| Product Dimensions: | H 57 x W 57 x D 43 cm |
| Additional Dimensions: | Drawer Size H 11 x W 48 x D 30 cm |
| Product Weight: | 24 kg |
| Table Top, Leg & Frame Colour: | Burgundy |
| Table Top, Leg & Frame Surface: | High Gloss PU Painted |
| Table Top, Leg & Frame Material: | Engineered Wood |
| Features: | 2 x Drawers |
| Shape: | Square |
| Assembly Information: | Full Assembly Required |
| Care Advice: | Dust using a clean, dry, lint-free cloth. Use coasters for extra protection. |
| EAN: | 5056804316507 |